den vishivanku
Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть. Кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі.
Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.
Вишиванка – це любов!
Вишивати – оберігати, вірити, чекати.
ВИШИВАТИ – ОБЕРІГАТИ!
Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів і майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з любов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.
ВИШИВАТИ – ВІРИТИ!
Вишиті сорочки стали символом віри в період радянської окупації спочатку для українців на засланні в таборах, а згодом – і для дисидентів та українства загалом, яке передавало ідею про незалежність з покоління в покоління аж до 1991 року.
ВИШИВАТИ – ЧЕКАТИ!
Українці вишивають сорочки та чекають на повернення з фронту і полону найдорожчих. Вишивають в очікуванні ПЕРЕМОГИ.
Цього року Всесвітній день вишиванки припадає на 18 травня – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а також 18-20 травня – річниця виходу українських захисників із Азовсталі.
Зараз, в умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні ми не проводимо марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята можна просто одягнувши вишиванку.
 
Іванна ГЕТМАНЬЧИК,
заступник директора з виховної роботи