Щорічно, 17 листопада, відзначають Міжнародний день студентів - свято студентської активності .

Насправді, історія цього свята не така весела, як саме свято. 28 жовтня 1939 року, в окупованій фашистами Чехословаччині, празькі студенти та їхні викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відсвяткувати річницю створення Чехословацької республіки. Окупанти розігнали демонстрацію, при цьому був розстріляний студент медичного факультету Ян Оплєтал.

Похорон Яна Оплєтала 15 листопада 1939 року знову перетворився в акцію протесту. Десятки демонстрантів було заарештовано. 17 листопада гестапівці та есесівці рано-вранці оточили студентські гуртожитки. Більш ніж 1200 студентів було заарештовано та відправлено до концтабору в Заксенхаузен. Дев’ятьох студентів та активістів стратили в стінах в’язниці в празькому районі Рузіне. За наказом Гітлера всі чеські виші було закрито до кінця війни.

17 листопада 1946 року в Чехії, в місті Прага, відбувся Всесвітній конгрес студентів, де було вшановано пам`ять жертв нацистського режиму, загиблих чеських студентів-патріотів. І саме день 17 листопада став Міжнародним днем студента. В Україні 17 листопада почали святкувати як День студента з 1999 року згідно з наказом Президента України.

Нині найпопулярніша форма розваг в цей день - музика та танці. 

У Коледжі святкування пройшло урочисто і святково. Директор коледжу Сергій Кропивко, щиро привітав усіх присутніх, коротко розповів історію свята,  нагородив кращих студентів  грамотами. До вітань директора приєдналася Оксана Вихованець, завідувач відділу сектору молоді і спорту К-Святошинської райдержадміністрації. Вона вручила кращим студентам коледжу подарунки, а найактивнішим подарувала квитки на виставу у Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

Студентська Рада завчасно потурбувалася і підготувала справжнє свято у актовій залі. Студентство вміє весело і цікаво розважатися. Тому актова зала коледжу була переповнена. Всі з нетерпінням чекали початку дійства, щоб побачити, які ж нові таланти розкриються серед першокурсників. Виявилося, що наші новенькі студенти і цікаві  і талановиті. На завершення свята представницьке журі відзначило виступи учасників дипломами. Завідувачі відділень Наталія Грицишин і Руслан Якимовський привітали своїх вихованців і пригостили смаколиками.

Свято продовжилося на дискотеці у гуртожитку коледжу.

Отриманий  позитив та драйв знову кличе студентів до нових вершин у царині науки. Тож нехай підйом до цих вершин обов’язково вдається – завзяття та успіху Вам, любі студенти!

 

Наталія Гапонюк, завідуюча НМК