З 6 по 13 травня 2019 р. студенти ІІ курсу ОП «Екологія» проходили навчальну практику з біології на базі Екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету.

Під час практики вони відвідали м. Рогатин, у якому знаходиться пам’ятка дерев’яної архітектури – церква Зішестя Святого Духа 1598 р., яка була побудована без цвяхів і збереглася до сьогодення.

У м. Яремче студенти стали гостями Карпатського національного природного парку, який відіграє виняткову роль у збереженні природних і культурних цінностей Карпатського регіону. На території парку розташований Музей екології гір і вольєрне господарство, яке було засноване з метою збереження та розмноження парнокопитних в Карпатах у 1992 р. Увагу привернули олені благородні, природна популяція яких в Україні збереглася тільки в Карпатах, і кремезні та грайливі дикі кабани. 

Також студенти відвідали серце Карпат - Буковель. Побували у географічному центрі Європи у с. Ділове. Завітали в урочище «Долина нарцисів», яке знаходиться в Карпатському біосферному заповіднику.

У с. Іза, яке славиться лозоплетінням, мали можливість ознайомитися з процесом виготовлення екологічних виробів з лози.

Відвідали еко-ферму буйволів і дегустували молочну екопродукцію цих тварин.

Також завітали до національного природного парку «Синевір». На території 12 га знаходиться Реабілітаційний центр бурих ведмедів. У ньому проходять реабілітацію 34 бурих ведмедів, які зазнали жорстокого поводження в неволі або утримувалися з порушенням.

Проходження практики з біології сприяло ознайомленню студентів з флорою та фауною Карпатського регіону; закріпленню теоретичних знань з біології та екології, які пов’язані з пізнанням, освоєнням і перетворенням довкілля, морально-естетичним ставленням до природи; усвідомленню особистої відповідальності та готовності відповідати за наслідки своєї діяльності у навколишньому середовищі; формуванню екологічної культури.

                                                                    

                                                                   Таїсія Пузир,

   к.пед.н., викладач-методист