16 лютого 2018 року на базі Національного університету харчових технологій МОН спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження  провели семінар для керівництва та представників вищих навчальних закладів, бюджетних установ, компаній, задіяних у сфері енергосервісу, енергоефективності, теплоізоляції, енергоаудитори, енергоменеджери, ЗМІ.

На семінарі  розглядалися питання про потенціал залучення ЕСКО для підвищення енергоефективності у вищих навчальних закладах. На заході були присутні Роман Греба, заступник Міністра освіти та науки України; Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності; Олексій Корчміт, радник Голови Держенерго-ефективності

Учасники семінару дізналися, як провести комплексну термомодернізацію навчального закладу за кошти ЕСКО-інвестора, зменшити енергоспоживання та в подальшому заощаджувати бюджетні кошти на оплаті за комунальні послуги.

Ключові питання:

Енергосервіс в бюджетній сфері: правові засади;

Особливості впровадження ЕСКО-проектів: перешкоди та можливості для бізнесу і розпорядників бюджетних коштів;

Практичні приклади реалізованих проектів від ЕСКО-інвесторів.

На семінарі був присутній директор коледжу Сергій Кропивко.

 

Довідка. ЕСКО почали з'являтися в 70-ті роки минулого століття в Сполучених Штатах Америки у зв'язку з енергетичною кризою. Одним з перших прикладів ЕСКО була фірма Time Energy (Техас), яка представила пристрій, що автоматизує увімкнення й вимкнення світла та іншого обладнання («таймер») відповідно до потреб енергоспоживання. Однією з головних причин повільного первинного продажу пристрою було те, що потенційний покупець сумнівався, чи зможе реально економити. У зв'язку з цим Time Energy встановила замовнику обладнання авансом в обмін на відсоток за фактично отримані заощадження. Це й була, по суті, класична схема ЕСКО.

 Незабаром модель ЕСКО набула поширення в багатьох інших країнах світу. Нині ж діяльність ЕСКО спрямована на впровадження енергоощадних заходів з метою підвищення ефективності процесів енергопостачання та енергоспоживання (виробництво/когенерація енергії та її постачання, опалення, вентиляція та кондиціювання повітря, освітлення, технологічні процеси, рекуперація скидного тепла, системи управління споживанням енергії, підвищення теплотехнічних показників будівель тощо).

      За останні два місяці попит на ЕСКО стрімко зростає. У 25 містах України оголошено понад 300 тендерів на закупівлю енергосервісу через систему PROZORRO. Половину з них вже завершено. Для університетів разом з ЕСКО відкривається можливість підвищити енергоефективність своїх будівель, покращити комфорт та посилити імідж.