- Деталі
- Автор: Super User
-
Категорія: Методична робота
-
Опубліковано: 22 квітня 2016
-
Перегляди: 14869
«Викладачу притаманна креативність і творчість,
але якщо це все поєднати з інноватикою,
то він ще й інноваційно-творчо креативний викладач»
Методична робота ВП НУБіП України «Боярський коледж екології і природих ресурсів» полягає в цілеспрямованій діяльності щодо забезпечення психолого-педагогічної та методичної підготовки викладачів з метою підвищення ефективності їх навчально-виховної діяльності. Вона сприяє особистісному розвитку викладача, його педагогічній майстерності щодо викладання навчальної дисципліни, а також проведенню позааудиторної виховної роботи зі студентами.
Система дій і заходів методичної роботи коледжу має на меті підвищення рівня професійно-педагогічної компетентності кожного педагога, розвиток його творчої особистості та індивідуальності, підвищення інноваційного потенціалу педагогічного колективу й навчального закладу в цілому.
Особливо важливим чинником методичної роботи є постановка цілей і завдань, методичної проблеми, яка орієнтує не на процес, як такий, а на кінцеві результати, комплексний підхід до вирішення задач. Мета – це ідеальний образ, модель бажаного майбутнього результату діяльності, - зростання професійної компетенції, професійної майстерності викладачів.
У 2020-2021 навчальному році робота колективу ВП НУБіП України «Боярський коледж екології і природих ресурсів» спрямована на реалізацію навчально-методичної проблеми:
«ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНИХ ТА ФАХОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ СТУДЕНТІВ ШЛЯХОМ ВПРОВАДЖЕННЯ АДАПТИВНОГО НАВЧАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ МІКРОПРОЕКТІВ».
Координаторами методичної роботи коледжу є
![]() |
заступник директора з навчальної роботи Сидорко Віктор Петрович, |
|
завідувач навчально-методичним кабінетом Гапонюк Наталія Петрівна. |
Центрами навчально-методичної роботи в коледжі є:
- педагогічна рада;
- методична рада;
- навчально-методичний кабінет;
- циклові комісії.
У коледжі функціонує методичний кабінет, в якому зібрано зразки навчальної документації, навчально-методичні комплекси, методичні розробки окремих занять, виховних годин, матеріали з узагальнення досвіду навчально-виховної роботи кращих педагогів.
Окремий розділ методичного кабінету складають навчально-методичні розробки, підготовлені викладачами коледжу як виставкові матеріали.
Підібрано матеріали для організації перепідготовки та атестації викладачів.
Доіндивідуальних форм методичної роботи належить індивідуальна методична допомога педагогічним працівникам коледжу, яка включає:
- системне вивчення та аналіз роботи викладачів;
- надання допомоги педагогічним працівникам у виборі форм та методів навчання і виховання студентів, в удосконаленні методики проведення навчальних занять і позааудиторних заходів;
- проведення відкритих занять;
- проведення індивідуальних консультацій;
- надання допомоги викладачам у розробці навчальної документації, методичних рекомендацій, дидактичних матеріалів та інших методичних засобів навчання;
- виявлення, вивчення та узагальнення передового досвіду роботи педагогічних працівників;
- надання допомоги у самоосвіті, підготовці доповідей та виступів на конференціях, семінарах, у проведенні майстер-класів, запровадженні у навчально-виховний процес передового педагогічного досвіду, інноваційних технологій тощо.
Контроль за здійсненням методичної роботи в коледжі здійснюється шляхом:
- заслуховування питань методичної роботи на педраді, засіданні адміністративної, методичної ради;
- заслуховування звітів голів циклових комісій;
- звітування викладачів перед цикловими комісіями про свою роботу.
- заслуховування творчих звітів педагогічних працівників під час атестації.
Щоб вирішити завдання підготовки в нових умовах викладача, який би творчо впроваджував ідеї інтерактивного, особистісно орієнтованого навчання, методичний кабінет постійно шукає сучасні форми і методи роботи.
ОСНОВНИМИ НАПРЯМКАМИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ Є:
ОСНОВНИМИ ФОРМАМИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ В КОЛЕДЖІ Є:
Координуючим органом методичної роботи в коледжі є методична рада, яка розглядає найбільш важливі питання удосконалення методичної та навчально-виховної роботи в коледжі, впровадження інноваційних технологій і прогресивних форм організації навчання в навчальний процес, контролю і координації роботи циклових комісій, розробки заходів з підвищення професійної майстерності викладачів тощо.
КЛЮЧОВІ ПИТАННЯ РОБОТИ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ:
- Основні напрямки методичної роботи.
- Робота циклових комісій по формуванню професійної компетентності викладачів.
- Затвердження навчально-методичних матеріалів викладачів.
- Результати виставки-огляду навчально-методичних матеріалів викладачів.
- Роль і місце самостійної роботи студентів у системі організації навчального процесу.
- Застосування сучасних педагогічних технологій з метою підвищення якості знань.
- Результати проведення тижнів (декад) циклових комісій.
- Напрямки удосконалення інформаційно-методичного забезпечення навчально-виховного процесу.
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ КОНФЕРЕНЦІЇ, ПРОБЛЕМНІ СЕМІНАРИ, СЕМІНАРИ-ПРАКТИКУМИ
Розглядають питання наукової організації праці викладацького складу, впровадження нових методів і засобів навчання:
- Компетентнісний підхід до організації навчання та формування в молоді ключових компетентностей.
- Нові стандарти професійної освіти в Україні.
- Створення електронних освітніх ресурсів як інноваційний метод викладання.
- Створення та ефективне використання навчально-методичних матеріалів як необхідна складова професійної компетентності викладача.
ТИЖНІ ЦИКЛОВИХ КОМІСІЙ
Проводяться відповідно до плану методичної роботи з метою вдосконалення науково-методичного рівня педагогічної майстерності викладачів, обміну педагогічним досвідом, забезпечення належних умов для розвитку інтелектуальних здібностей, творчої активності студентів.
ПОРАДИ МОЛОДОМУ ВИКЛАДАЧЕВІ
- Вивчай можливості кожного майбутнього вихованця. Пам'ятай: без знання стану здоров'ямолодої людини неможливе правильне навчання і виховання. Виховання має сприяти зціленню студента від хвороб, набутих у попередні роки.
- Вступаючи у контакт зі студентами, не варто будувати зверхні взаємини з ними. Пам'ятай: навіть малюк у взаєминах з дорослими певною мірою прагне відстоювати свою незалежність. Від спільних колективних дій викладача й студента залежить успіх справи. Намагайся частіше хвалити, заохочувати вихованців. Вивчай індивідуальні можливості й потреби кожного з них, наполегливо оволодівай методикою педагогічної співпраці. Карай вихованця лише тоді, коли без цього не можна обійтися.
- Частіше посміхайся. Пам'ятай: твоя посмішка студентам свідчить про те, що зустріч з ними тобі приємна, усмішка створює в людей загальний позитивний настрій.
- Плануючи свої перші заняття, подумай:
- як студенти повинні поводитися на занятті, які звички культурної поведінки для цього слід спеціально виховувати і які з уже наявних треба закріпити. Пам'ятай: якщо педагог не виховує в студентів певної системи корисних звичок, то на їхньому місці найчастіше виникають звички шкідливі. З перших занять виробляй у вихованців певний стереотип поведінки, формуй позитивні навички;
- які види робіт будуть використані й виконані студентами під час занять, що необхідно зробити для того, щоб завдання вони виконували технічно грамотно, яка спеціальна підготовка для цього потрібна. Пам’ятай: більшість різних порушень на занятті відбувається через не достатню завантаженість студентів корисною, цікавою роботою. Особливо важливими є два елементи: чого вони навчаються, виконуючи ті чи інші завдання, та до чого привчаться в процесі цієї діяльності.
- Важливе завдання викладача — передбачити ситуації, які вини катимуть на занятті. Пам'ятай: помилці легше запобігти, ніж виправити її.
- Вчися вислуховувати студентів до кінця навіть тоді, коли, на твою думку, вони помиляються чи в тебе обмаль часу. Пам'ятай: кожен вихованець має знати, що ти його вислухаєш.
- Знай: основне призначення оцінки — правильно визначити результати навчання студентів, їхні навчальні досягнення, динаміку зміни успішності.
- Без вимог педагога неможлива організація навчальної та суспільно корисної діяльності студентів. Здебільшого протягом 120 хвилин заняття викладач ставить перед своїми вихованцями близько 100 вимог. Пам'ятай слова А.Макаренка: «Без щирої, відкритої, переконливої, гарячої й рішучої вимоги не можна починати виховання колективу». Вимоги мають бути послідовними. Слід домагатися обов'язкового їх виконання від усієї групи, не забуваючи про повагу до особистості студента.
- Наполегливо оволодівай навичками самоаналізу заняття. Пам'ятай слова В.Сухомлинського: «Один із секретів педагогічної творчості й полягає в тому, щоб збудити в учителя інтерес до пошуку, до аналізу власної роботи. Хто намагається розібратися в хорошому й поганому на своїх уроках, у своїх взаєминах з вихованцями, той уже досяг половини успіху».
- Однією з важливих умов досягнення педагогічної творчості є вміння глибоко аналізувати весь комплекс як своєї навчально-педагогічної діяльності, так і діяльності своїх колег, оцінювати різноманітні аспекти шкільного життя, здійснювати творчий пошук шляхів подолання труднощів у спілкуванні. Пам'ятай: ведення щоденника з перших кроків твоєї педагогічної діяльності дасть змогу активізувати внутрішній діалог із самим собою, сприятиме розвитку педагогічної думки — відвертої, самокритичної, творчої.
- АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КОЛЕДЖУ
- Наказ про затвердження Методичних рекомендацій для професійного розвитку науково-педагогічних працівників
- ПЛАН РОБОТИ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ
- ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАСТАВНИЦТВО
- План підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2020-2021 навчальний рік
- Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників