Лісівник – професія, яка залишає живий слід

Освітньо-професійний ступінь «Фаховий молодший бакалавр»

Ліцензований обсяг:

денна форма – 30 осіб

заочна форма – 10 осіб

Термін навчання (денна форма):

- на базі базової загальної середньої освіти – 4 роки

- на базі повної загальної середньої освіти – 3 роки

- на базі ОКР «кваліфікований робітник» - 3 роки

Термін навчання (заочна форма):

- на базі повної загальної середньої освіти – 3 роки

- на базі ОКР «кваліфікований робітник» – 3 роки

Галузь діяльності: ведення лісогосподарських робіт щодо створення, формування лісових насаджень і заготівлі лісогосподарської продукції.

Професія лісівника чи не одна з найстаріших у Європі. Офіційно її започаткували майже п’ять століть тому. Вперше лісова служба була створена за рішенням Венеціанського сенату у 1500 році. Лісничий, лісівник - глибоко земна і одна з найблагородніших мирних професій. Не всі здатні по - справжньому оцінити його роботу, а часто й нищать те, що вони посадили і виростили. Ось чому величезне значення для них є пропаганда ідей охорони і примноження лісових багатств.

Чи не кожен із нас знає, що працівники лісової галузі – це охоронці лісу, охоронці від людської захланності, черствості й байдужості. Їм болить кожне зрубане дерево, зламана гілка. Однак багато хто з нас не часто й замислюється над тим, що значною мірою саме завдяки невтомній праці працівників лісу можемо милуватися красою нашого зеленого друга та користуватися його щедрими дарами. Лісівник – це справжній лікар, добре і завжди знає, де природі болить і як зарадити її біді. І тут, замало лише академічних знань; тут потрібна ще й абсолютна настроєність думок, почувань, біоритмів.

Професія лісівника має одну цікаву особливість, яка відрізняє її від усіх інших: десятки, а то й сотні тисяч дерев, які ти посадив, які пройшли через твої руки від насінини до могутнього стовбура, живуть-ростуть поряд з тобою все життя, а плодами твоєї праці скористаються наступні покоління.

Професія лісівника, – вимагає особливих знань, навичок та якостей. Лісник повинен знати технологію лісовирощування, основи лісової патології і протипожежної профілактики, засоби і способи боротьби з лісовими пожежами, біологію шкідників і хвороб лісу, правила рубок та відпуску лісу. Це він визначає, на якій ділянці, у суху жарку пору року, ймовірніше за все може виникнути лісова пожежа і вживає всіх заходів, щоб запобігти цьому.

Ліс пов’язаний з історією, культурою і побутом нашої країни. Споконвіків він був пристанищем для людей, їх домом, давав не тільки укриття, але й їжу. Багато людей вважають, що ліс – це природне середовище, хоч таке уявлення не зовсім правильне. Адже ліс – це у значній мірі творіння рук людини, яка вирощує, оберігає та за ним доглядає.
Тому саме від кожного лісівника залежить, наскільки нашу працю поважатимуть. Адже ця професія вимагає не тільки любові, знань, а й часу. Постійної віддачі. Цілодобово, помісячно, роками. Без вихідних і відпусток. Раз і на все життя.