1

11 вересня — День народження Всесвітнього фонду дикої природи (WWF)

     Заснований 11 вересня 1961 р., Всесвітній фонд природи (WWF) працює більш ніж у 100 країнах світу. Він найбільш відомий та ефективний з міжнародних природоохоронних організацій.

- WWF є найбільшою незалежною міжнародною неурядовою організацією у світі, що займається збереженням природи, дослідженнями та відновленням природного середовища.

- WWF має біля 5 млн працівників та добровольців по всьому світу, працюючи в понад 120 країнах. Щорічно WWF здійснює понад 1200 екологічних проектів, привертаючи увагу мільйонів людей до проблем охорони довкілля і їх вирішення.

 

Основні завдання WWF: 

— раціональне використання природних ресурсів;

—  збереження біорізноманіття планети;

— сприяння зменшенню забруднення та марнотратного використання.

     Видання Всесвітнього фонду природи «Звіт про Живу Планету», що виходить раз на два роки, є провідним обстеженням здоров’я планети. Воно демонструє, що постійно зростаючий попит на ресурси з боку людства, спричиняє величезний тиск на біорізноманіття Землі і загрожує безпеці, здоров’ю і благополуччю населення планети в майбутньому.

 

Всесвітній фонд дикої природи активно діє в Україні.

     З 2007 року працює Дунай-Карпатська програма WWF.
Діє проект «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат». Основні цілі — збереження біорізноманіття, охорона лісів, розвиток місцевих громад та підтримка неурядових організацій.

     Основна задача проекту — підготувати базу для реалізації ряду більш масштабних проектів, спрямованих на довгострокове стале використання та збереження природної спадщини української частини Східних Карпат.