- Деталі
- Автор: Super User
-
Категорія: Про коледж
-
Опубліковано: 17 червня 2019
-
Перегляди: 2414
- Деталі
- Автор: Super User
-
Категорія: Про коледж
-
Опубліковано: 08 лютого 2016
-
Перегляди: 8366
Відокремлений структурний підрозділ «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України»
Коледж бере свій початок від “Практичної школи бджільництва, садівництва і городництва”, закладеної по “Височайшему повелінню Государя Імператора” в червні 1902 p. за цілеспрямованої і наполегливої праці членів Південно-Російського товариства бджільництва на чолі з Олексієм Хомичем Андріяшевим.
У липні 1904 p. школа перебазувалася із Києва в Боярку. Після смерті Андріяшева, в 1907 p., попечителем школи обирають Василя Федоровича Ващенка.
У другу річницю смерті Олексія Хомича, 12 листопада 1909 p., школі присвоєно назву "Боярська практична школа бджільництва, садівництва та городництва ім. Андріяшева О.Х".
На початку 20-х pоків Школу реорганізовано в середній спеціальний навчальний заклад, який згодом перейменовано в Технікум бджільництва і шовківництва. Підготовка бджолярів у технікумі велася до 1952 p. З цього ж року розпочато підготовку агрономів-плодоовочівників та агрономів-рільників, а технікум перейменували в Боярський сільськогосподарський технікум. У 1959 р. на його базу переведено Український республіканський заочний сільськогосподарський технікум. До 1997 p. технікум був галузевим центром України по навчально-методичному забезпеченню молодших спеціалістів для сільського господарства без відриву від виробництва. Цього ж року його перейменовано в Боярський сільськогосподарський технікум НАУ.
Постановою Кабінету Міністрів України № 526 від 29 травня 1997 р. «Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів» технікум передано до сфери управління Національного аграрного університету. Згідно з наказом ректора Національного аграрного університету від 20 січня 2005 року № 22 коледж реорганізовано у Відокремлений структурний підрозділ «Боярський коледж екології і природних ресурсів» НАУ.
Відповідно до наказу ректора від 15.12.2008 р. № 827 на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. № 945 «Питання Національного аграрного університету» коледж було перейменовано у Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярський коледж екології і природних ресурсів».
Сьогодні у ВСП «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» працює 69 штатних педагогічних працівників. З них: штатних кандидатів наук – 7, доцентів – 2, викладачів-методистів – 10, старших викладачів – 4, викладачів вищої категорії – 27. Державні нагороди, почесні звання та інші відзнаки мають 10 осіб.
Загальна кількість студентів – 835 чол., в т. ч. денної форми навчання – 708 студент, заочної – 127.
Коледж готує фахівців за денною та заочною формами навчання (детальна інформація подана в оголошенні про набір студентів на 2014-2015 навчальний рік).
- Деталі
- Автор: Adm
-
Категорія: Про коледж
-
Опубліковано: 26 січня 2016
-
Перегляди: 4316
МУЗЕЙ КОЛЕДЖУ
"Люди творять історію коледжу, а коледж творить історію людей."
Дорога в майбутнє завжди лежить через сьогодення із минулого. Молоді люди повинні про це пам’ятати і ставитися із повагою до тих людей, що творили історію "Alma mater", створили умови для навчання, праці та проведення дозвілля.
У Законі України "Про освіту" зазначено, що метою освіти є загальний розвиток людини як особисті і щонайвищої цінності суспільства, розвиток її таланту, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування людей, здатних до творчого суспільного вибору, збільшення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу.
З цією метою у навчальному корпусі №1 ВП НУБіП України «Боярський коледж екології і природних ресурсів» під музей історії коледжу виділене приміщення загальною площею 84м2.
Сьогодні до пошукової роботи залучено весь педагогічний і студентський колективи. В музеї зібрані оригінальні документи та копії архівних матеріалів, відтворено ілюстративний матеріал про становлення і розвиток навчального закладу, працю колишніх педагогів, що працювали тут у різні часи та славетних випускників навчального закладу.
Численні матеріали і документи розповідають про наші досягнення у навчально-виховній роботі, практичному навчанні, фізкультурно-масовій роботі та спорті. Фотографії, фотоальбоми, буклети, книги, знайомлять відвідувачів із випускниками, що стали працівниками коледжу (лаборанти, майстри виробничого навчання, викладачі, члени адміністрації тощо).
У музеї можна побачити неперевершені творчі роботи студентів та викладачів: унікальні витвори з дерева, металу, гобелени і вишиванки, сучасний одяг з елементами автентизму.
Експозиція музею складається з 22 розділів:
- «Історія Боярки»
- «Боярка і відомі творчі особистості»
- «Установчі документи»
- «Видатні педагоги-пасічники»
- «Спогади Шумила М.І.»
- «Хроніка діяльності школи»
- «Гортаючи сторінки минулого»
- «Опалені війною»
- «Пасічництво і люди «з медовими прикметами»»
- «За покликом серця»
- «Землевпорядний дух»
- «Нас відрізняє інновація»
- «Краса врятує світ»
- «Будівлі коледжу»
- «Начальне господарство»
- «Художня самодіяльність»
- «Спортивні досягнення»
- «Зв’язки з університетом»
- «Творимо історію сучасності»
- «Шануємо патріотів»
- «Випускники»
- «Школа педагогічної майстерності»
Зібранні в музеї документи й предмети зберігають пам'ять минулого, передають естафету молодим, підтримують і розвивають зв'язок років і поколінь. Відвідування музею сприяє удосконаленню навчально-виховного процесу, а також надає можливість поповнити експозиційні фонди музею.
Великий розділ музею присвячений сьогоденню. Це фотоальбоми, буклети, реферати, газети, в яких висвітлюються досягнення колективу у навчанні, спорті, художній самдіяльності. Проводяться зустрічі з випускниками минулих років.
Ми хочемо, щоб у скромному музеї нашого навчального закладу пролягала межа між МИНУЛИМ і МАЙБУТНІМ, між ТЛІННИМ і ВІЧНИМ, між БЕЗДУХОВНИМ і ДУХОВНИМ, між ПРОВІНЦІЙНИМ і СТОЛИЧНИМ, УЧОРАШНІМ і ЗАВТРАШНІМ в українській історії.
У коледжі працюють люди із всеперемагаючою вірою в силу свого народу і своєї держави, утверджуючи духовну гармонію українського нового дня.
Матеріали музею будуть широко використовуватися для удосконалення краєзнавчо-пошукової роботи, зміцнення зв’язків із випускниками коледжу, підвищення наукових знань та культурного рівня студентів; виховання почуття гордості та прищеплення любові до свого навчального закладу.
Адміністрація коледжу запрошує усіх бажаючих відвідати наш музей.