1

2

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.   Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

В Україні це свято відзначають з 2002 року. Відтоді воно стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України. Боярський фаховий коледж не є винятком.

До Міжнародного дня рідної мови у навчальному закладі стартував фотоквест, який має на меті розширити знання здобувачів освіти про українську мову та розкрити творчий потенціал учасників. Він складається із семи станцій:

  • Зупинка №1 «Книга, яка допомагає вивчити усі літери української абетки».
  • Зупинка №2 «Збірка українського поета».
  • Зупинка №3 «Найменш вживана літера».
  • Зупинка №4 «Синоніми».
  • Зупинка №5 «Найбільш вживана літера».
  • Зупинка №6 «Пропущене слово».
  • Зупинка №7 «Національний одяг».

Учасники виконують завдання, фотографують результат та завантажують на платформу Google Classroom. Найбільш оригінальні фото будуть відзначені грамотами. Фотоквест триватиме до 26 лютого.

Українська поетеса Ліна Костенко влучно відмітила: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову». Знати, берегти рідну мову – це обов’язок кожної людини. Бо це наша душа, серце та розум!

Любіть і поважайте свою рідну мову!

 

Вікторія Вірко,

Світлана Олександренко,

викладачі циклової комісії гуманітарних

та суспільних дисциплін

 

 
3
 
4

 

5