МОН затвердило програми ЗНО на цей навчальний рік. Майбутні абітурієнти вже мають змогу розпочати підготовку до тестування.

Для учнів закладів загальної середньої освіти, які у наступному році стануть випускниками, результати ЗНО зараховуватимуться як бали за проходження державної підсумкової атестації. Вони обов’язково складатимуть тестування з 3 дисциплін:

  • української мови та літератури;
  • математики або історії України (на вибір учасника);
  • ще одного предмета із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).

Згідно з наказом №635 Міністерства освіти у науки України «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти», ухвалено перелік програм за якими буде проведено незалежне оцінювання у 2020 році.


Програма ЗНО обов’язкової для вступу дисципліни

«Українська мова та література»


Програма ЗНО для конкурсних предметів

«Історія України»

«Математика»

«Біологія»

«Фізика»

«Хімія»

«Географія»


Програми ЗНО для іноземних мов

«Англійська мова»

«Іспанська мова»

«Німецька мова»

«Французька мова»


 

На базі затверджених програм уповноважені представники Українського центру оцінювання якості освіти укладають нові тестові завдання для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році.

 

 

PZNO

slova

tvoru

grafik

nakaz

 

Вітаємо випускників автошколи з успішним завершенням навчання.

Ви розкрили свої обдарування, таланти, здійснили свою мрію та отримали очікуване посвідчення водія транспортного засобу.

Пам'ятайте, що дотримання Правил дорожнього руху це запорука безпеки.

Намагайтеся бути доброчесними та порядними водіями. Від Вашої поведінки на дорогах залежить життя людей.

Бажаємо невичерпного джерела доброти, здійснення задумів, щоб мудрість і щирість були неодмінними супутниками в житті.

Нехай на довгому життєвому шляху вічна книга мудрості супроводжує вас, як доленосна зірка, незаперечними істинами.

 

З повагою, адміністрація коледжу.

 

 

Як отримати права водія

Щоб отримати посвідчення водія транспортного засобу потрібно пройти навчання в автошколі та скласти іспит в сервісному центрі МВС України.

 

Навчання в автошколі

Під час вибору автошколи потрібно ознайомитися із сертифікатом про акредитацію автошколи Головним сервісним центром МВС України.

Бажано вияснити що включає у себе вартість навчання і чи може оплата за навчання бути розділена на частини – при записі і перед початком навчальних занять.

Документи, які потрібні для запису на курси водія в автошколу:

1. Паспорт громадянина України.
      2. Ідентифікаційний код.
      3. Медична довідка щодо придатності керування транспортним засобом.
      4. 2 фотографії розміром 3,5х4,5.

Медичні довідки видаються спеціалізованими медичними комісіями. Перелік документів для проходження медичної комісії:

1. Паспорт;
      2. Військовий квиток (приписне свідоцтво);
      3. Сертифікат психоневрологічного диспансеру;
      4. Сертифікат наркологічного диспансеру;
      5. 2 фотографії3,5 х 4,5.

Навчання для отримання посвідчення водія транспортних засобів категорії “В” можна розпочинати з 17 років, проте на момент завершення курсів слухачеві повинно виповнитися 18 повних років.

Термін навчання в автошколі триває 3 місяці. Курс складається з теоретичних (100 годин) і практичних занять (водіння ТЗ – 40 годин). Кількість практичних занять часто визначається відповідно до потреб кожного слухача.

Після завершення навчання в автошколі необхідно скласти внутрішні іспити з предметів: «Будова та експлуатація транспортного засобу», «Правила дорожнього руху» та «Керування транспортним засобом»

+. При успішній здачі іспитів видається Свідоцтво про закінчення закладу з підготовки водія транспортного засобу, термін дії якого становить 10 років.

 

Складання іспитів в сервісному центрі МВС України

Після успішного складання внутрішніх іспитів та отримання Свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водія транспортного засобу, потрібно скласти іспит у Сервісному центрі МВС України. Документи центр подає автошкола.

Іспит включає теоретичну і практичну частини. Теоретична частина проходить у формі тестування на комп’ютері – потрібно відповісти на 20 питань за 20 хвилин (можливі 2 помилки). При невдалому результаті тестування теорію можна через 5 днів.

На практичному іспиті оцінюються навики водіння транспортного засобу. Практична частина триває від 15 до 30 хв. При допущенні більше ніж 3 помилок, відмові виконати певне завдання чи створенні аварійної ситуації, іспит вважається нескладеним. Допускаються 3 спроби для здачі практичної частини. Якщо вони невдалі – доведеться проходити повторно повний курс навчання в автошколі.

В разі успішного складання іспитів у Cервісному центрі МВС слухачеві видається водійське посвідчення.

Відповідно до нових правил перше посвідчення водія видається терміном на 2 роки. Якщо за цей період водій скоїть менше трьох адміністративних порушень, то обміняти тимчасові права на постійні можна без здачі теоретичного та практичного іспитів. В іншому випадку потрібно ще раз складати іспити.